Ustawa o sygnalistach wprowadza nowy obowiązek dla pracodawców, którzy do końca września 2024 roku, będą musieli wdrożyć systemy obsługi anonimowych zgłoszeń nieprawidłowości. Zapraszamy na darmowy webinar, który rozwieje wątpliwości pracodawców i pracowników.
Zgłaszanie nieprawidłowości w pracy, organizacji, instytucji publicznej lub firmie prywatnej rodziło do tej pory wiele obaw potencjalnych sygnalistów. Wiele niezgodnych z prawem praktyk było zamiatanych pod dywan – głównie ze względu na obawy przed potencjalnym odwetem pracodawcy, czy instytucji. Ustawa o ochronie osób zgłaszających nieprawidłowości to nowy zbiór przepisów unijnych, który ma zabezpieczyć interesy zgłaszającego, chroniąc go przed zemstą podmiotów dopuszczających się naruszeń. Nowe przepisy rodzą wiele obaw, dlatego GoWork, wraz z Polskim Towarzystwem Gospodarczym, zapraszają na darmowy webinar, który rozwieje wątpliwości zarówno pracodawców, jak i pracowników.
Webinar odbędzie się 5 września 2024 roku o godzinie 10:00. Czego będzie dotyczył? Jak zapisać się bez żadnych opłat? Kto weźmie udział w webinarze? Sprawdź!
Ustawa o ochronie sygnalistów – jak wziąć udział w webinarze?
Zapisanie się do darmowego webinaru jest bardzo proste. Wystarczy, że wejdziesz na opublikowany poniżej link i zarejestrujesz się na stronie internetowej. Formularz poprosi Cię o podanie imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz firmy. Następnie na podany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie wzięcia udziału.
Darmowy webinar o sygnalistach – kliknij i przejdź do rejestracji na wydarzenie
Webinar odbędzie się 5 września 2024 roku. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00, całe wydarzenie potrwa do godziny 12:00.
Warto dodać, że podczas spotkania on-line, uczestnicy będą mogli zadawać pytania ekspertom biorącym udział w wydarzeniu. Po samym webinarze każdy zarejestrowany użytkownik dostanie również link z dostępem do nagrania.
Czego będzie dotyczyło szkolenie z ochrony sygnalistów?
Wiele podmiotów już niedługo będzie musiało wprowadzić przepisy o ochronie sygnalistów. Pracodawca, który nie dopełni tego obowiązku, będzie musiał spotkać się z karą przewidzianą w przepisach ustawy. Czasu zostało już bardzo niewiele, dlatego wielu pracodawców i przedstawicieli innych podmiotów, zastanawiają się jak taki system wprowadzić u siebie i przede wszystkim – jak zrobić to zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że system obsługi sygnalistów musi zapewniać im anonimowość, jednocześnie spełniając warunki ustawy o ochronie danych osobowych.
Darmowy webinar odpowie na następujące pytania:
- Jaki jest cel i założenie ustawy?
- Kogo dotyczy ustawa?
- Jakie wyzwania dla przedsiębiorców niesie nowe prawo?
- Jakie prawa i obowiązki ustawa nakłada na prowadzących działalność gospodarczą i jakie kary przewiduje?
Dodatkowo, przedsiębiorcy i przedstawiciele innych podmiotów, dowiedzą się:
- Jak zbudować kulturę zaufania w firmie?
- Jak w sposób transparentny, zaufany i bezpieczny zaprojektować i wdrożyć proces u siebie?
- Jakie narzędzie do obsługi całego procesu zgłoszeń można wykorzystać?
Kto weźmie udział w webinarze o systemach sygnalistów?
W webinarze o systemach sygnalistów wezmą udział eksperci, którzy będą poruszać wyżej przedstawione zagadnienia. O kim mowa?
Pani Agnieszka Musiał-Terlecka
Praktyk HR z 17 letnim doświadczeniem w biznesie. Specjalizuje się w projektowaniu strategii HR, polityki rekrutacyjnej, mapowaniu procesów HR. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze rozwoju kompetencji i zarządzania zasobami ludzkimi. Przeprowadza audyty HR i wdraża narzędzia podnoszące jakość zarządzania zasobami ludzkimi w firmie m.in modele zarządzania HR, opisy stanowisk, zarządzanie przez kompetencje, oceny okresowe, systemy Compensation & Benefit, wartościowanie stanowisk czy komponowanie ścieżek talentowych.
Audytor i członek The Institute of Internal Auditors (IIA), certyfikowany audytor Compensation & Benefit CCBP, Assessor for Assessment & Development Centre (CAADC), Coach ACSTH. ACC ICF i trener zmiany. Przeprowadza badania MTQ48, ILM72, posiada certyfikat Trenera i Partnera FRIS®. Inspirator i autor Certyfikacji Jakości Procesów HR The Best Employer Award.
Członek Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Regionalnej Izby Gospodarczej, Stowarzyszenia Firm Rodzinnych. Działaczka i promotorka tematyki z obszaru HR w biznesie.
Pan Przemysław Ciszak
Radca prawny, legislator, członek Wyższego Sądu Dyscyplinarnego przy Krajowej Izbie Radców Prawnych.
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Birmingham University w Wielkiej Brytanii. Ukończył podyplomowe studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim, kurs doradcy podatkowego, a także liczne kursy i szkolenia z zakresu nauk prawnych oraz zarządzania.
W latach 2004 – 2007 r. pracował w Rządowym Centrum Legislacji, gdzie zajmował się projektami z zakresu polityki regionalnej, transportu, energetyki, telekomunikacji oraz nieruchomości.
W latach 2008 – 2013 pełnił funkcję Dyrektora ds. Prawnych w PKP CARGO S.A. W latach 2014 – 2015 pełnił funkcję Dyrektora ds. Prawnych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A. W latach 2015 – 2018 zajmował stanowisko Dyrektora – Pełnomocnika Zarządu ds. Prawnych i Nadzoru Właścicielskiego, a następnie Dyrektora – Pełnomocnika Zarządu ds. Nieruchomości w PKP S.A. Aktualnie wykonuje indywidualną praktykę radcowską współpracując z Kancelarią Prawną PAWEŁCZYK.
Specjalizuje się w sprawach z zakresu regulacji rynku, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru transportu, ochrony środowiska oraz nieruchomości.
Pan Grzegorz Gospodarec
Doświadczony dyrektor, który przez lata swojej pracy zyskał reputację inspirującego i efektywnego lidera. W GoWork.pl pełni rolę Chief Sales Office (CSO), nadzorując zespół liczący ponad 60 osób. Ekspert w tworzeniu i optymalizacji struktur sprzedażowych, negocjacjach, rozwoju biznesu oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych.
Grzegorz cieszy się również uznaniem jako prelegent na wydarzeniach branżowych, gdzie dzieli się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami z zakresu zarządzania i rozwoju organizacji.
Podczas webinaru zaprezentuje najlepsze praktyki i rozwiązania, które pomogą firmom skutecznie przygotować się do nadchodzących zmian prawnych. Dzięki swojemu doświadczeniu, z powodzeniem doradza, jak budować efektywne strategie i wdrażać systemy zgodne z nowymi regulacjami, zapewniając przedsiębiorstwom pełne przygotowanie do spełnienia wymogów ustawy.
Dlaczego warto wziąć udział w webinarze dotyczącym sygnalistów?
Wydarzenie, które będzie miało miejsce 5 września 2024 roku o godzinie 10:00 to świetna okazja do zyskania sprawdzonych informacji, które będą miały wpływ na skuteczne wprowadzenie systemu w firmie. Za organizację wydarzenia odpowiada Polskie Towarzystwo Gospodarcze, zatem słuchacze mogą liczyć na dawkę informacji prosto od ekspertów w swojej dziedzinie.
Bardzo ważnym dodatkiem do wydarzenia jest możliwość wzięcia aktywnego udziału. Przedsiębiorcy będą mogli zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi skrojone na miarę ich skonkretyzowanych potrzeb.
Wartym uwagi jest fakt, że po spotkaniu otrzymasz link do nagrania webinaru, który będzie użyteczny w trakcie późniejszego wprowadzania zasad ustawy o ochronie sygnalistów w przedsiębiorstwie.
Uczestnicy będą również mogli zapoznać się ze specjalnie przygotowaną aplikacją do obsługi sygnalistów, która ułatwia cały proces wdrażania i późniejszej obsługi.